Plastube, Boru İmalatı Sektörünün öncü kuruluşlarından biri olarak geçmişten bugüne faaliyetlerini 2021 Yarıyıl Değerlendirmesi ile Sundu
Date Added: 02 Eylül 2021, 14:10
Last Updated Date:17 Haziran 2022, 14:11

1975 yılından bugüne boru imalatı alanında faaliyet gösteren Plastube, tecrübeli ve alanında uzman ekibi, yıllık 7500 ton malzeme işleme kapasitesi ve müşteri beklentilerine yönelik hızlı ve esnek üretim anlayışıyla, sektöründe tercih edilen güvenilir bir firma olma misyonunu sürdürüyor.

Plastube hakkında, 2021 yarıyılına ilişkin yapılan değerlendirmede; şirketin geçmiş dönem çalışmaları, 2021’de gerçekleşen faaliyetleri ve gelecek dönem hedeflerine değinildi.

Plastube Genel Müdürü Nurettin Ruso, 2021 yarıyılına ilişkin değerlendirmesinde şirketin gelişimi ve yapısı hakkında önemli bilgiler aktarırken, pandemi gibi global bir sorun ülkemizde de ciddi etkilere neden olmuşsa da, şirketin hedefleri doğrultusunda  çalışmaların aynı hızla devam ettiğinin altını çizdi.

Ruso; “ 2021 yılına girdiğimizde, hizmet kalitemizi geliştirme, markalaşma ve bilinirlik, ürün gamı, tedarikçi ağı geliştirme ve bayi/müşteri ağı güçlendirme hedeflerimizi tüm hızıyla sürdürdük ve halen yeni atılımlarımızla yolumuza devam ederek, yılsonuna kadar sürecimizi tamamlamayı planlıyoruz. Bilanço yönetimi hedeflerimizi de içerecek şekilde kalıcı yönetim şeklimize evrilme aşamalarımız da büyük ölçüde tamamlandı ve kurumsallaşma sürecinde büyük mesafe kat ettik.

Son bir yıl içerisinde, inşaat sektöründe pandemi koşulları sonucunda oluşan duraksamalar  nedeniyle yurt dışından gelen alım taleplerinin; aşırı oynak kurların yarattığı etkiyle de yurt içi taleplerinin hatırı sayılır sayıda düşmesinden ötürü proje sayısı azaldı. Bu bize yeni pazarlar yaratmak için büyük bir motivasyon oldu.” dedi.

Ayrıca, 2021 yarı yılı içerisinde, bu yeni motivasyon ile  önemli projelere de imza attıklarını belirten Plastube Genel Müdürü Nurettin Ruso;

“Kuzey Kıbrıs boru sektöründe lojistik ve satış sonrası hizmet kalitesi konularında sektördeki en iyi firma olduğumuzu kanıtladık. Ürün ve üretim kalite yönetiminde, alt yapımızla sektörde lider konumdayız. Tüm ürünlerimiz belirlenen standartlarda, kalite kontrol departmanımızın gerçekleştirdiği testlerden geçmeden kesinlikle satışa sunulmamaktadır. Ürün kalitemiz TSE belgeleri ile tescillenmiştir. Ülkenin alt yapısının gelişmesine katkıda bulunuyoruz.” şeklinde konuştu.

En büyük katma değerin, sırasıyla, genel Alt Yapı Projeleri, İnşaat Sektörü ve Dekorasyon ürünlerinde olduğunu dile getiren Ruso, “Önemli bir projemiz ise, Telekomünikasyon Dairesi’nin açtığı ihaleyi kazanarak, altyapı iletişim borusu teslimatını gerçekleştirmemiz oldu.” dedi.

Bu süreçte Plastube tesislerinde üretilen ürünlere ait aksesuarların da ürün gamına eklendiğini belirten Ruso;

“Bayilerimiz ile birlikte inşaat, alt yapı ve tarım alanlarında daha da büyüme hedefindeyiz. 2021 yılı içerisinde yeni anlaşmalara imza attığımız Darem LTD., CEE LTD. Ve Gür-So LTD.  gibi önemli distribütörlerimiz oldu. Ürün yelpazemiz ve müşteri portföyümüz günden güne genişlemekte” diyerek sözlerini sürdürdü.

Plastube Pazar Hedefleri
Kuzey Kıbrıs’ta boru sektöründe kıstas/ örnek olarak alınan referans bir şirket haline gelen Plastube; 2022 yılında da sektörde öncü olmaya devam etmek gayreti ile insan kaynağına, ürün çeşitliliğine ve teknoloji yatırımlarına hedeflenen hızla devam edecek bir şirket olarak çalışmalarını devam ettiriyor.

Plastube Genel Müdürü Nurettin Ruso, önümüzdeki yıl hedefleri hakkında da şunları aktardı;

“ Yılsonu itibari ile, boru imalatı pazarına yeni hedeflerle giriyor olacağız. Bu hedeflerimizden en önemlisi; Plastube markasını, yapı market pazarına etkin penetrasyon sağlayarak müşterilerimize ulaştırmak olacak.

Ayrıca, tesisimizde kalıp sayısını artırarak daha önce ülkemizde henüz üretimi yapılmamış boru ürünlerini de üretim yelpazemize eklemek niyetindeyiz.

Üretim aşamalarını ve ürün kalitesini daha etkin olarak denetleyebilmek için ise “dijitalleşme” adına önemli yatırımlarımız olacak.

Markamızın, tüm ürün gruplarında satış/ satış sonrası hizmet ve kalite konusunda pazar liderliğini koruyacağız. Ar-Ge çalışmalarını artırıp ürün performansını daha da yukarıya çekmek de yeni hedeflerimiz arasında.” dedi.

“Kıbrıs Türk halkı 25 yıldır Plastube borularını güvenle kullanmaktadır. Bu güven kalitemizin teminatıdır.” 
Plastube; Gazimağusa’da 5000 m² si kapalı toplam 8000 m² lik alanda modern teknolojiye sahip tesisinde üretime devam ediyor. Tesiste, uluslararası standartlara sahip ürünler üretmek amacı ile kurulan son teknoloji makina parkuru, yıllık 5200 ton PVC, 1700 ton PE ve 600 ton PPRC Boru imalatı olmak üzere toplam 7500 ton mamül ürün kapasitesine sahip. Ürün gamında, Bina İçi ve Dışı Tesisat Boruları, Alt Yapı Boruları, Tarımsal Borular, Lambiri ve Korniş ürünleri üretimi yer alıyor.

Plastube, özellikle bina içi ve dışı tesisat boruları, alt yapı grubu boru sistemleri ve sulama boruları üretimine odaklanarak; her türlü inşaat ve tarım sektörlerine hizmet ediyor.

Üniversite, hastane, otel, belediye ve haberleşme altyapıları gibi büyük projelere kaliteli ürünleri ile artı değer katıyor.