Hakkımızda

Plastube Ltd. 1975 yılında Sanayi Holding bünyesinde ‘Kurtuluş Sünger ve Boru Fabrikası’ olarak kurulmuştur.

1998 yılında Sanayi Holding’in özelleşmesi ile ‘PLASTUBE Ltd. Plastik Boru Fabrikası’ adı altında Near East Group bünyesine dahil olmuştur.

Firmamız 5000 m2 kapalı ve 3000 m2 açık alana sahip ve Gazimağusa Büyük Sanayi Bölgesi’nde faaliyet göstermektedir.

Yıllık ortalama 7500 ton üretim kapasitesi mevcuttur.

Hızlı tedarik anlayışı benimseyen firmamız, modern araç filosu ile ada içerisinde her noktaya teslimat yapmaktadır.

Yıllar içerisinde makine parkurlarını geliştirerek, son teknolojiyi takip eden üretim tesisi sektörde geniş pay yakalamıştır. Ürün gruplarında yeni ürün çalışmaları sürekli hale getirilerek; PE-100 ve PVC borularda 250 mm çapına kadar seçenek arttırılmış, mandallı yağmurlama boruları, tesisat borularında PE kangal borular ve alev geciktiricili elektrik tesisat boruları ürün grubuna ilave edilmiştir.

Boru gruplarının yanı sıra PVC, PE, PPRC boru ek parçaları ve profil ürünleri ile ürün yelpazesi genişletilmiştir. Lambri, korniş ve fitiller ürün grubuna dahil edilmiştir.

Bünyesinde bulunan laboratuvarda yapılan AR-GE çalışmaları sonucunda, standart dahili deneyler ile üretilen her ürünün kalite denetimleri ve yeni ürün geliştirme çalışmaları sürekli hale getirilmiştir.

PVC, HDPE, LDPE ve PPRC Boruların üretimleri TSE standartlarında gerçekleştirilmektedir. Kaliteli ürün ve hizmet anlayışı ile ISO Kalite Yönetim Sistemi çerçevesinde faaliyetlerimiz sürdürülmektedir.